Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk

w Nowym Targu

Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk serdecznie zaprasza na kolejną promocję Almanachu Nowotarskiego, która odbędzie się 21 stycznia 2025 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Ratuszu, Rynek 1. Wydarzenie zostanie uświetnione muzycznie przez Stanisława Kitę i Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec

Almanach Nowotarski to publikacja, która ukazuje się nieprzerwanie od dwudziestu siedem lat, będąc efektem pracy autorów i stałych sympatyków. Jest to rocznik, który skupia się na różnych aspektach kultury, historii, sztuki, etnografii oraz wspomnieniach dotyczących Podhala, Spisza, Orawy i Pienin. Wydawcy – Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk – kładą duży nacisk na jakość publikowanych tekstów, starając się, by te „okruchy historii” służyły kolejnym pokoleniom.

Publikacja ma na celu nie tylko prezentowanie lokalnej historii i kultury, ale także integrację różnych środowisk, w tym niezależnych badaczy-amatorów oraz osób pasjonujących się regionem. Często wzbogacona jest o twórczość poetycką lokalnych poetów, którzy w swoich wierszach oddają piękno otaczającej ich przyrody. W ten sposób Almanach Nowotarski pełni także rolę ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Nowym Targu, 

ul. Rynek 11 (oficyna)

34-400 Nowy Targ

biuro@ptpn.nowytarg.pl

Biuro otwarte: wtorki i czwartki od 16:00 do 18:00

konto: 86 8791 0009 0000 0011 3696 0001

NIP 735-23-89-667 

MAPA

Polecamy

Almanach Nowotarski Nr 25 Jubileuszowe wydanie 25. numeru Almanachu Nowotarskiego wydanego przez Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Nowym Targu.

Dzieje Rynku w Nowym Targu. Zabudowa, mieszkańcy i użytkownicy (1719–1945) Polecamy kolejną publikację naukową wydaną pod auspicjami PTPN w Nowym Targu autorstwa historyka i archiwisty Barbary Słuszkiewicz pt. Dzieje Rynku w Nowym Targu. Zabudowa, mieszkańcy i użytkownicy (1719–1945). Książka Barbary Słuszkiewicz ukazała się w roku szczególnym dla Nowego Targu, w 670-rocznicę lokacji miasta. Prace nad książką trwały 9 lat, wydanie było poprzedzone 2,5-letnim cyklem 40 wykładów, poświęconych historii poszczególnych kamieniczek w Rynku. Publikacja liczy prawie 600 stron, zawiera ponad 150 fotografii, w tym wiele opublikowanych po raz pierwszy, 46 map, rycin i planów oraz 115 dawnych reklam i ogłoszeń.

Nowy Targ moje Miasto. Galeria Nowotarżan Kolejna pozycja Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk licząca prawie 500 stron. Jest to książka byłego burmistrza Marka S. Fryźlewicza „Nowy Targ moje Miasto. Galeria Nowotarżan". 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com